En dat is met nog 2 wedstrijden in maart voor de boeg een geruststellende gedachte. Toen we aan het duel met KZ Danaïden begonnen was de uitslag van Phoenix – ODO (20-10) al bekend, waardoor ODO ons op de ranglijst op grond van onderling resultaat niet meer kon passeren. Mandy c.s. hoorden dat pas na afloop, maar hielden de eer aan zichzelf door de stadgenoot met 17-15 voor de tweede maal in het zaalseizoen te kloppen.

De ploeg van Ferry Janssen was weliswaar al gedegradeerd, maar was erop gebrand om de positieve score in de onderlinge duels intact te houden. Dat lukte dus niet omdat we in de slotfase iets beter met de kansen omsprongen. “Het begin en het eind waren goed, daartussen was het niks”, zei Joep, die zijn fanclub weer had ingezet om hem en zijn team vocaal te ondersteunen, na afloop in de bomvolle “kantine” (ZZ Leiden speelde in de topsporthal tegen Den Bosch).

Met die simpele uitleg had hij het gelijk volledig aan zijn zijde. Het op papier thuisspelende KZ opende wel de score, maar via 1-4 hadden we na 12 minuten al een gat geslagen van 4 punten, maar na de 3-7 vervielen we in slordigheden en opvallend veel technische fouten, waarvan KZ onder aanvoering van de gebr. Van Oevern dankbaar profiteerde: 8-8 bij rust.

Het fel strijdende KZ pakte direct na de hervatting het initiatief en hield tot zo’n 10 minuten voor tijd de kleine voorsprong vast (13-11), mede omdat de slordigheden maar niet uit ons aanvalsspel verdwenen.
Dat veranderde gelukkig wel in de laatste 10 minuten van het duel, overigens uitstekend geleid door arbiter Tjebbe Hettinga uit Deinum (Friesland). Binnen 5 minuten was de achterstand omgezet in een voorsprong van 2 punten en leek de strijd beslist. Maar een paar opgelegde kansen rondom de korf (rebound, doorbraak) waren niet aan ons besteed met 15-15 tot gevolg en opnieuw was van alles mogelijk.
De eerder ingebrachte Mees (strafworp) en Floor (vrije worp) beslisten echter anders, waarna de schotkloktijd tactisch goed benut werd om de winst over de denkbeeldige streep te trekken.

Doelpunten: Pam (4), Sander (3), Tony (3). Mandy (2), Floor (2), Mees (2) en Marc.

Het tweede bracht koploper KZ Danaïden 2 opnieuw in de problemen, kwam 4 punten voor, maar kwam door een zeer improductieve 2e helft (slechts 2 goals) niet verder dan een gelijkspel, waarmee het de jeugdige lijstaanvoerder toch 3 van de 4 punten afhandig heeft gemaakt.

Het derde was zondag kansloos tegen HKV/Ons Eibernest 3: 19-9

Pernix verprutste het kampioenschap door opnieuw met groot verschil van ONDO te verliezen (19-10).

Stand 1F
ONDO 12-20
Pernix 12-20
Maassluis 12-14
ALO 12-14
Sporting Trigon 12-11
Phoenix 12-10
ODO 12-05
KZ Danaïden 12-02

R 1-10
KZ Danaïden 2 12-19
Maassluis 2 12-18
Sporting Trigon 2 12-13
Groen Geel 4 10-12* 2pnt in mindering
KVA 4 11-10
Phoenix 2 12-10
ODO 2 12-06
ALO 2 11-02


R3N
KZ Danaïden 3 10-14
BEP 5 09-12
Furore 3 10-10
HKV/Ons Eibernest 3 11-12

Sporting West 3 09-08
Sporting Trigon 3 10-07
Fortuna 6 09-06 *1 pnt in mindering

De competitie wordt op 8 maart hervat.

Wim van Vliet